01.07.2013 20:14

Strelingstav - stanovisko

Strelingstav - stanovisko
 


Spolok na podporu skraslovania Kosic 

1. júla 2013 15:40

Skrytá kópia (Bcc):

Pred týždňom sme v liste primátorovi Richardovi Rašimu privítali prerušenie rokovania mimoriadneho mestského zastupiteľstva vo veci schválenia dohody o urovnaní dlhu z kauzy Strelingstav.
Krátka doba odkladu však nenaplnila naše očakávania. Skôr zohľadnila začiatok dovolenkovej sezóny. Nie je dostatočná na zodpovednú prípravu na dôležité rokovanie.
Materiály predložené na rokovanie vrátane návrhu uznesenia zostali nezmenené.

Návrh poslanca Halenára na spracovanie ďalších podkladov ostal nepovšimnutý, primátor ho odmietol a nenašiel sa nik z poslancov, ktorý by sa Halenára zastal.
Pozitívnym posunom je iba zverejnenie takmer 20 rokov nezverejnených dokumentov. Veci prospelo aj mediálne rozoberanie "schránkového" pozadia veriteľa, súvislosti s financovaním politických strán a aspoň povrchná polemika o osobnej zodpovednosti za dlh.

To všetko však, žiaľ, nevyústilo do nami požadovaného pozvania aktérov. Na zastupiteľstve mohli verejne podať vysvetlenie mestským poslancom a verejnosti.
Nepokročilo sa ani v konsenze nachádzania pravidiel pri splácaní dlhu.
Občania Košíc sa tak poskladajú na dlh po 40 EURO na hlavu bez toho, aby vedeli, komu a za čo sa majú poďakovať: či za hlúposť, nezodpovednosť alebo špekuláciu.
Nerozumieme, prečo primátor Raši, ktorý s kauzou ťažko môže byť spájaný, chce so zjavnou netrpezlivosťou zamiesť všetko pod koberec.
Sme sklamaní, že nebola vôľa analyzovať a hľadať poučenie.
Po schválení dohody už nikdy nebude schodné volanie po politickej či morálnej zodpovednosti aktérov a Kauza Strelingstav tak zostane symbolom politických obchodov a povzbudivým precedensom pre špekulantov, ako sa dá profitovať na úkor mesta a jeho občanov.V Košiciach, 1.7. 2013

Pôvodné stanovisko k prerušeniu rokovania:
https://spolok-kosice.webnode.sk/news/mz-strelingstav-stanovisko-/


--
S pozdravom


JUDr. Mgr. Ladislav Rovinský
Pokroku 7
04011 Košice
mobil:   +421 905 384171
tel./fax: +421 55 6428629

stanovisko rozoslané relevantným médiám

________________________________________________________________________________________________

VIAC SA DOZVIETE NA FACEBOOKU - PRIDAJTE SA KU NÁM TU

—————

Späť


Kontakt

Spolok na podporu skrášľovania Košíc

Mlynská 6
PO Box L-37
040 01 Košice

prípadne

Ulica pokroku 7
040 11 Košice+421 905 384171